آغاز رقابت های مینی گلف قهرمانی بانوان کشور در همدانسخنگوی اداره ورزش و جوانان همدان روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا گفت: این رقابت ها در گرامیداشت هفته دولت و ‘جام غدیر’ تا دهم شهریورماه جاری به میزبانی همدان ادامه خواهد داشت.
حمدالله چاروسایی اظهار کرد: یکصد گلف باز از 20 استان کشور با شعار حمایت از محیط زیست به مدت سه روز در زمین مینی گلف مجموعه ورزشی شهید شمسی پور همدان با یکدیگر به رقابت می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: همدان برای نخستین بار میزبان رقابت های مینی گلف قهرمانی کشور شده است.
چاروسایی افزود: همچنین مسابقات مینی گلف قهرمانی پسران کشور از یازدهم ماه جاری به میزبانی مجموعه ورزشی شهید شمسی پور همدان آغاز خواهد شد.
رقابت های مینی گلف قهرمانی کشور سال گذشته با حضور 14 تیم به میزبانی تبریز برگزار شد.

** آموزش، پایه گذار توسعه گلف در ایران است
دبیر فدراسیون گلف کشور گفت: آموزش، پایه گذار توسعه و پیشرفت ورزش گلف کشور در عرصه قهرمانی و همگانی است.
به گزارش ایرنا فریدون یوسف شاهی روز پنجشنبه در آیین آغازین رقابت های گلف قهرمانی بانوان کشور در همدان اظهار کرد: هدفگذاری فدراسیون برای توسعه ورزش گلف بر مبنای آموزش، شناسایی و پرورش استعداد ها و نیز اردوهای متمرکز برنامه ریزی شده است.
وی اضافه کرد: فدراسیون علاوه بر برنامه ریزی در این راستا، افزایش فعالیت استان ها و گسترش گلف در سطح تمامی شهرستان ها را مورد تاکید و اجرا قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه میزبانی همدان به لحاظ توسعه کمی و کیفی به مراتب بهتر از سال گذشته است، گفت: مینی گلف یکی از پایه های اصلی ورزش گلف است و امسال شاهد بالا بودن سطح مسابقات هستیم.
وی اضافه کرد: هدف ما از برگزاری این رقابت ها شناسایی و پرورش استعدادها در دو بخش بانوان و آقایان است.
وی خاطرنشان کرد: سال 96 سال بسیار پربار و پرترافیک برای گلف کشور بوده و توانستیم امسال چندین مسابقه کشوری را برگزار کنیم و در نیمه دوم سال تیم های بانوان و آقایان نیز به رقابت های بین المللی تایوان اعزام می شوند تا آماده بازی های آسیایی مالزی شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان نیز در این مراسم گفت: همدان ظرفیت های خوبی در میزبانی مسابقات ورزشی دارد و سال گذشته بیش از 155 مسابقات کشوری در استان همدان برگزار شد.
رسول منعم افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز 46 رویداد مهم ملی و بین المللی را میزبانی کردیم تا سهم قابل توجهی در مشارکت برگزاری رقابت های ورزشی در سطح کشور داشته باشیم.
وی بیان کرد: میزبانی های ورزشی در همدان با حمایت های همه جانبه مسئولان اجرایی استان به ثمر نشسته که نشان می دهد مسئولان همدان با چشم باز و علاقه وافر نسبت به اخذ میزبانی ها اقدام می کنند.
همدان از امروز میزبان یکصد گلف باز برتر کشور است.
مینی گلف یکی از رشته های زیرمجموعه فدراسیون گلف کشور است.
همدان با داشتن زیرساخت های مناسب در ورزش مینی گلف، پذیرای گلف بازان برتر کشور در این دوره از بازی ها است.
7520/1181/ 6075
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید