بانوان بسکتبالیست هرمزگانی به اردوی تیم ملی دعوت شدندسید فاضل حیدری بلوکی یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عسل محسنی و انیس مرادی دو بسکتبالیست هرمزگانی دعوت شده به تیم ملی هستند.
وی بیان داشت: عسل محسنی به اردوی تیم ملی نوجوانان و انیس مرادی به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند.
حیدری بلوکی خاطرنشان کرد: اردوی آمادگی تیم‌های ملی بسکتبال نوجوانان و بزرگسالان بانوان کشورمان در روزهای اول تا سوم شهریور در مجموعه ورزشی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود.
در حال حاضر حدود دو هزار ورزشکار در رده های مختلف سنی در رشته بسکتبال در استان هرمزگان فعال هستند.
پس از موافقت حضور دختران بسکتبالیست ایرانی با حجاب اسلامی در رقابتهای بین المللی از سوی فدراسیون جهانی بسکتبال ، تیم ملی بسکتبال بانوان کشورمان خود را برای حضور در رقابتهای بین المللی آماده می کند.
طی روزهای گذشته فدراسیون جهانی بسکتبال با حضور تیم 3در3 و تیم ملی زیر 16 سال بسکتبال دختران ایران با حجاب اسلامی در مسابقات ‏بین المللی بعد از 38 سال و قبل از تاریخ مجاز مصوب مجمع جهانی فدراسیون بسکتبال، موافقت کرد.
در نامه ای که «هاکوپ خاجوریان» دبیر کل فدراسیون بسکتبال آسیا به ‏فدراسیون بسکتبال ایران ارسال کرده است، تیم ملی زیر 16 سال دختران ایران هم می تواند در مسابقات زیر 16 سال آسیا که 30 ‏مهر تا 7 آبان ماه 96 در هند برگزار می شود، شرکت کنند.
زمان این مسابقات هم قبل از اکتبر است.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیدهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید