بانوان دونده کم بینای هرمزگان در رقابت های کشوری خوش درخشیدندمحمد جاودان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم هرمزگان در این رقابت ها موفق به کسب دو مدال طلا ، دو مدال نقره و یک مدال برنز شد.
وی بیان داشت: مدال های طلای هرمزگان در این رقابت ها توسط فاطمه سنگچین در ماده پرتاب وزنه و فاطمه بدیعان پور در دوی 100 متر کسب شد.
وی تصریح کرد: محمد امین مونسی در دوی 200 متر و حسین گودالی نیز در دوی 400 متر از هرمزگان موفق به کسب مدال نقره شدند و رویا رضوی راد هم در دوی 400 متر به مدال برنز دست یافت.
جاودان خاطرنشان کرد: مسابقه دو و میدانی قهرمانی باشگاهی نابینایان و کم‌بینایان کشور در بخش بانوان با شرکت 15 تیم از استانهای مختلف به میزبانی استان تهران برگزار شد.
رئیس هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان هرمزگان ضمن درخواست از مسئولان استانی به منظور حمایت از ورزشکاران نابینا و کم بینای استان ، گفت: هیات نابینایان استان در رشته های فوتبال پنج نفره ، شطرنج، گلبال ، دو ومیدانی، جودو و شنا مشغول به فعالیت است.
جاودان بیان داشت: در استان هرمزگان 4 هزار و 661 نفر نابینا و کم بینا هستند که از این تعداد100نفر زیر پوشش هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان به فعالیت های ورزشی می پردازند.
وی با بیان اینکه این هیات در بیشتر رقابتهای کشوری شرکت می کند ، گفت: ورزشکاران نابینا وکم بینای هرمزگان سال گذشته 17 مدال از مسابقه کشوری کسب کردند و این هیات توانست براساس ارزیابی های انجام شده رتبه یازدهم کشوری را ازآن خود کند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید