بحران بی پولی بر سر فوتبال بانوان؛انحلال تیم قهرمان سال گذشته لیگسعید موحدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استفاده از واژه انصراف از حضور لیگ فوتبال بانوان برای تیم آینده سازان کلمه درستی نیست بلکه باید از کلمه انحلال استفاده کنیم زیرا وقتی پولی نباشد این تیم باید منحل شود دیگر بحث انصراف از لیگ مطرح نیست .
موحدی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که چرا براساس مصوبه فدراسیون فوتبال از دو درصد ورودیه تیم های لیگ برتر برای ادامه فعالیت خود استفاده نمی کنید،گفت: فدراسیون فدراسیون تاکنون هیچ پولی در این زمینه به ما نداده است .
وی با بیان اینکه در حال حاضر 16 باشگاه در لیگ برتر فوتبال مردان حضور دارند که هر کدام از آنها حداقل سالانه 10 میلیارد تومان هزینه می کنند، گفت:دو درصد ورودی آنان معادل سه میلیارد و دویست میلیون تومان است که باید سال گذشته بین 10 تیم حاضر در نهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان توزیع می شد اما این اقدام صورت نگرفته است.
موحدی درخصوص نتیجه مذاکراتش با باشگاه سپاهان و اینکه آیا این باشگاه تمایلی برای حمایت از آینده سازان و فعالیت دوباره در لیگ برتر دارد یا خیر ؟ گفت: این تیم سال گذشته در لیگ برتر فوتسال حضور داشت ، بنابراین فدراسیون فوتبال از آنان خواست با توجه به این مصوبه به عنوان یک تیم فوتبالی از تیم آینده سازان حمایت کنند.
مدیر عامل باشگاه آینده سازان ادامه داد: سپاهان سال گذشته براساس ادعای مسئولانش نزدیک به 650 میلیون تومان در فوتسال بانوان هزینه کرده است، اما حالا برای حمایت از آینده سازان شرط گذاشته و مدعی شده در صورتی که فدراسیون دو درصد سال قبل را برای حمایت از تیم زنان به این باشگاه بپردازد آنها نیز امسال از آینده سازان حمایت می کنند و با این تیم در لیگ برتر حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: تا این لحظه که من با شما صحبت می کنم هیچ خبری از حمایت باشگاه سپاهان از تیم آینده سازان نیست .
موحدی خاطر نشان کرد: همیشه از آینده سازان با عنوان باشگاه آینده سازان صحبت می شود و از من به عنوان مدیر عامل یا مالک باشگاه، اما واقعیت این است که آینده سازان تنها یک تیم محلی است که با جمع شدن زنان فوتبالیست و حمایت های مردمی و محلی 6 سال در لیگ برتر فعالیت کرده و با شرایط بسیار سخت توانست همیشه جزو بهترین های لیگ بوده و عنوان قهرمانی را نیز کسب کند.
وی ادامه داد: بنابراین باشگاهی به معنای واقعی وجود نداشته و ندارد بلکه یک تیم است که باید به توانمندی اش ارج گذاشت که با فعالیت 6 ساله در سطح بالا تنها 300 میلیون بدهی دارد ، آنوقت در تیم مها و باشگاه های فوتبال آقایان، میلیارد میلیارد پول هزینه می شود و در همه مجالس و نشست ها هم اعتراض دارند و باز مورد حمایت هستند و همه رسانه های مکتوب هم در اختیار فوتبال مردان قرار دارد.
موحدی گفت: این روزها شاهد پرداخت های نجومی به فوتبالیست های مرد هستیم که البته این پرداخت ها مشکلات عدیده ای هم برای فوتبال کشور ایجاد کرده است اما وقتی پای فوتبال زنان به میان می آید اعتبارات ته می کشد.
وی در پایان با بیان اینکه من یک کارمند ساده هستم که هدفم توسعه ورزش زنان در کشور بوده است، گفت:اگر تا ظهر امروز مشکل مالی ما حل نشود دیگر تیمی ندارم که در رقابت های لیگ برتر شرکت کند.
گلاره ناظمی مسئول فوتبال زنان فدراسیون، در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: باشگاه آینده سازان تا این لحظه هیچ چیزی درخصوص انصراف خود به ما اعلام نکرده است ضمن اینکه در آخرین صحبت هایی که شب گذشته با موحدی مدیر عامل باشگاه داشتم وی درخصوص مشکلاتشان صحبت کرد اما در مورد انصراف چیزی نگفت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828** 1701
خبرنگار: روزبهانی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید