تمجید معاون وزیر از توسعه ورزش زنان در کشورفریبا محمدیان در نشست هم اندیشی با خبرنگاران در ساختمان سئول افزود: توسعه و ترویج در حوزه ورزش زنان بدون رسانه ها میسر نیست. رسانه ها در این زمینه نقش تعیین کننده ای دارند.
معاون وزیر ورزش و جوانان به راهبرد حوزه ورزش زنان تا سال١٤٠٠ اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین محورها در حوزه ورزش زنان افزایش سهم آنها در تامین تندرستی زنان و دختران و خانواده ها است و در این زمینه ٢٠برنامه تدوین شده و برخی از آنها در حال اجرا است.
محمدیان دومین محور را افزایش سهم ورزش زنان در ارتقا، هویت، عزت و افتخار زنان ورزشکار در میدان های رقابت و مجامع بین المللی دانست و گفت: در تحقق این هدف کلان با توجه به در پیش بودن بازی های آسیایی 2018 و المپیک 2020 برای گام های خوبی برداشته شده است. ضمن آنکه حضور زنان بسکتبالیست های ایران با حفظ پوشش اسلامی در رقابت های بین المللی پس از ٣٨سال یکی دیگر از نمونه های این محور است.
معاون امور ورزش زنان به افزایش سهم ورزش زنان در صیانت از عفاف و حجاب زنان با پوشش اسلامی در عرصه بین المللی اشاره کرد و گفت: افزایش سهم ورزش زنان در رونق اقتصادی نیز موثر است.
محمدیان اضافه کرد: البته تلاش داریم در راهبرد چهار ساله این وزارتخانه سهم ورزش زنان را در تامین سلامت افزایش دهیم. ورزش زنان پس از انقلاب سیر صعودی داشته است و امیدواریم این حوزه که توانسته با عبور از مسیر سنگلاخ در جاده هموار قرار گیرید، همواره در مسیر توسعه قرار داشته باشد.
در ادامه این هم اندیشی درباره راهکارهای جذب مربیان خارجی و استفاده از مربیان داخلی، وجود برخی ممیزی ها، اختصاص دادن سالن های ورزشی، احیا کمیته ورزشکاران زن، تقویت نایب رئیسان زن فدراسیون های ورزشی، افزایش سهمیه ورزشکاران در بازی های آسیایی و المپیکی و توسعه رشته های پایه گفت و گو و تبادل نظر شد.
محمدیان درباره جذب مربی خارجی زنان به نکته ای اشاره کرد و گفت که وزارت ورزش و جوانان در این زمینه دخالتی نمی کند و تصمیم گیری در این زمینه به عهده فدراسیون هاست. این وزارتخانه تنها هدف گذاری می کند.
وی درباره توسعه ورزش زنان در سال های اخیر اظهارکرد: به نظر می رسد در این مدت پویایی ورزش زنان در فدراسیون ها افزایش داشته است که با ارائه راهکارهای مختلف این روند شتاب خواهد گرفت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250**1828
خبرنگاران:گلی سفیدزاه انتشاردهنده:,لی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید