رشد 25 درصدی مشارکت بانوان در ورزش همگانی از دستاوردهای دولت یازدهم استبه گزارش ایرنا رسول منعم روز دوشنبه در گردهمایی مسئولان ورزش بانوان غرب کشور به میزبانی همدان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد ورزش بانوان در دولت یازدهم افزود: با حمایت های صورت گرفته از سوی دولت، ورزش بانوان در چهار سال گذشته حایز موفقیت های گسترده شد.
وی با اشاره به توجه دولت یازدهم به امر ورزش قهرمانی گفت: کسب 9 سهمیه المپیک و 22 سهمیه پارالمپیک برای نخستین بار از سوی زنان در ریو در سال 2016 نشان از توجه دولت یازدهم به امر ورزش بانوان داشت.
وی به دیپلماسی و روابط مناسب وزارت ورزش و جوانان با مجامع بین المللی اشاره کرد و افزود: وزارت ورزش و جوانان با طراحی و پیگیری پوشش مناسب برای بانوان بسکتبالیست توانست فدراسیون جهانی بسکتبال را مجاب کند تا بانوان ایرانی با پوشش مناسب و اسلامی در پیکارهای بین‌المللی شرکت کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به تعلق 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش خاطر نشان کرد: این رقم پیش‌بینی برای ورزش بسیار خوب است چراکه همه بخش‌های ورزشی از جمله المپیک، پارالمپیک، ورزش‌های محلی، تاسیسات، ورزش‌های زورخانه‌ای، ورزش‌های همگانی و ورزش بانوان را شامل می‌شود.
این گردهمایی با حضور مسئولان ورزش استان های کرمانشاه، ایلام ،لرستان، اراک و همدان برگزار شد.
2087/7520
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید