عضو تیم ملی قایقرانی بانوان: رشته مدال آور دراگون بت به حمایت مسئولان نیاز دارددرنا ماهینی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این در حالی است که رشته دراگون در مسابقات جهانی ایتالیا و تهران درخششی خیره کننده داشت و بانوان در مسابقات قایقرانی ایتالیا به نخستین مدال قایقرانی ایران در رشته دراگون بت دست پیدا کردند.
وی بیان کرد: پس از برگشت از مسابقات جهانی ایتالیا در بوشهر نیز تنها در فرودگاه استقبال شدیم ولی در ادامه هیچگونه حمایتی از آنها ندیدیم.
ماهینی افزود: اینکه مدام از حمایت ورزشکاران سخن گفته شود ولی در عمل اقدامی صورت نگیرد باعث دلسردی ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی می شود.
وی گفت: اکنون شرایط در رشته دراگون بت به گونه ای است که آینده روشنی فراروی این رشته در سطح استان بوشهر و حتی کشور وجود ندارد.
قایقران بوشهری ادامه داد: سجادغریبی به عنوان مربی تیم ملی دراگون اکنون علاوه بر دانش های فنی با هزینه های شخص خود تجهیزات مورد نیاز قایقرانان تیم ملی را فراهم کرده است.
وی گفت: سجاد غریبی همراه با سارا زینالی علاوه بر دانش فنی خود از عوامل اصلی در ایجاد انگیزه بین قایقرانان تیم ملی هستند و شاید در نبود آنها عزم و اراده ای نیز برای فعالیت اعضای تیم ملی قایقرانی در کشور وجود نداشت.
ماهینی با اشاره به مشکل مالی اعضای تیم ملی قایقرانی اظهار داشت: یک قایقران حرفه ای باید در 2نوبت صبح و عصر به تمرین بپردازد و بدون شک چنانچه در 15 سال دوران فعالیت حرفه ای در هر شغلی دیگر فعالیت داشتیم می توانستیم از موقعیت اقتصادی برخوردار باشیم.
وی با اشاره به مشکل بیمه قایقرانان اظهار داشت: برای اعضای تیم ملی که در مسابقات جهانی همواره خوش درخشیدند پوشش بیمه حداقل امتیاز است که اکنون از آن محروم هستیم.
ماهینی با اشاره به حمایت نکردن فدراسیون قایقرانی از رشته دراگون بت اظهار داشت: تیمی بودن و 10 نفره بودن این تیم یکی از دلایل اصلی حمایت نکردن فدراسیون قایقرانی از رشته دراگون بت محسوب شده و این در حالی است که تیم های فوتبال با نفراتی بیشتر این رشته از کمک های مالی بسیار خوبی بهره مند می شود.
ماهینی در ارتباط با آینده رشته قایقرانی در استان بوشهر گفت: استان بوشهر به دلیل شرایط آب و هوایی در طول 12 ماه سال می تواند اردوهای تیم ملی را میزبانی کند ولی با این حال باید زیرساخت های این رشته در بوشهر تقویت شود.
وی ادامه داد: هیات قایقرانی استان بوشهر نیز به دلیل محدودیت منابع مالی قادر به تامین تمامی امکانات مورد نیاز نیست و باید فدراسیون و مسئولان استان بوشهر بیشتر از این هیات حمایت کنند.
7212/6043**
خبرنگار’: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید