مشکل باشگاه آینده سازان از نظر نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتباللیلا صوفی زاده روز سه شنبه درمورد احتمال انحلال یا انصراف تیم باشگاهی فوتبال زنان آینده سازان میهن نجف آباد به خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به مذاکراتی که با مدیر عامل باشگاه سپاهان داشتیم این باشگاه حاضر شد از تیم آینده سازان میهن حمایت کند تا این تیم فوتبال بانوان در فصل ٩٧-٩٦ با نام سپاهان در لیگ حضور یابد.
وی ادامه داد: اما متاسفانه این مساله از سوی مدیر عامل باشگاه آینده سازان و هیات فوتبال استان اصفهان مورد پذیرش قرار نگرفت زیرا آنان معتقدند تیم آینده سازان با حمایت سپاهان (از محل سهم دو درصدی موضوع حمایت مالی) در لیگ حضور یابد اما همچون سال های گذشته نام آینده سازان روی تیم باشد که این موضوع از نظر سازمان لیگ فوتبال قانونی نیست.
نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینکه شنیده ها حکایت از این دارد که باشگاه سپاهان برای حمایت از تیم آینده سازان شرطی قرار داده که براساس آن فدراسیون علاوه بر پرداخت مبلغی از محل دو درصد باشگاه ها در سال جاری، مبلغ مربوط به سال گذشته تیم آینده سازان را نیز در اختیار این باشگاه قرار دهد و در غیر این صورت او حاضر به حمایت از آینده سازان نیست، گفت: اگر چنین شرطی هم مطرح شده باشد غیر قانونی است چرا که تیم طی فصل گذشته با امتیاز و نام باشگاه آینده سازان در لیگ حضور داشته است نه باشگاه سپاهان اما برای فصل جاری از محل سهم ٢ درصدی باشگاه سپاهان برای حمایت از این تیم إعلام آمادگی کرد.
صوفی زاده افزود: هم اکنون نبود هماهنگی بین هیات استانی و باشگاه سپاهان منجر به بروز این مشکل در تیم فوتبال بانوان شده است که به تصور من با مذاکره و تعامل قابل حل بوده و فدراسیون بعنوان حامی این موضوع راه های مختلف را پیگیری کرده و مذاکراتی داشته است .
این مدیر فوتبال زنان ادامه داد: براساس مستندات و دستور العمل اجرایی درخصوص سهم دو درصدی باشگاه هایی که در لیگ برتر تیمداری می کنند، برای حمایت از تیم های فوتبال زنان این اعتبار قرار است در مرحله نخست به تیم های کم برخوردار تخصیص داده شود.
نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال،گفت: وظیفه فدراسیون حمایت از تیم های باشگاهی و برگزاری رقابت ها به صورت منظم است زیرا در کنار موضوع باشگاه ها، بحث تیم های ملی زنان در رده های مختلف مطرح است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و باید با برنامه ریزی مناسب در وضعیت خوبی باشند.
صوفی زاده با یادآوری اینکه وجود تیم هاب باشگاهی آماده و برگزاری رقابت های منظم باشگاهی فوتبال زنان بستر و پشتوانه محکمی برای تیم های ملی است، افزود : وظیفه ما حمایت و تقویت کیفی این تیم ها است و به منظور بهره مندی تیم های زنان از دو درصد باشگاه ها فوتبال، کمیته بانوان طی نامه ای 15 شهریور ماه از رئیس فدراسیون فوتبال درخواست تخصیص این اعتبار را إعلام کرد که متعاقب آن با نظر مثبت آقایان تاج و بهاروند (رئیس سازمان لیگ فوتبال) همراه شده است و بزودی مرحله اول این کمک ها پرداخت خواهد شد.
وی تصریح کرد: این واقعیت را باید پذیرفت که سازمان لیگ می بایست موجودی مالی مشخصی که از طرف باشگاه ها پرداخت می شود را در اختیار داشته باشد تا بتواند این مبالغ را با اولویت های مدنظر به تیم های بانوان تخصیص دهد.
صوفی زاده اضافه کرد: یک رویکرد فدراسیون توجه به بحث ورزش همگانی یعنی توسعه و تعمیم فوتبال در میان زنان و دختران علاقمند و مستعد در این رشته است و از سوی دیگر با نگاه به ایستادن زنان فوتبالیست و فوتسالیست بر سکوهای بین المللی به توسعه این رشته در بخش قهرمانی حرکت رو به جلو را در دستور کار خود دارد.
نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال همچنین گفت: وقتی استان برخوردار و توانمندی چون اصفهان که به عنوان یکی از بهترین استان ها از نظر اقتصادی با چنین مشکلاتی مواجه شود آنوقت چه انتظاری می شود از استان های محروم داشت.
صوفی زاده در پایان این گفت و گو حمایت بیشتر مسئولان استان اصفهان و سایر استانها از زنان و دختران توانمند و علاقمند به فوتبال را خواستار شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران وجهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828** 1701
خبرنگار: خدیجه روزبهانی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید