معاون وزیر ورزش: زنان لر می توانند پاسخگوی مطالبات ورزشی باشندبه گزارش ایرنا فریبا محمدیان روز پنجشنبه در دیدار با هوشنگ بازوند استاندار لرستان در محل استانداری افزود: به رغم اینکه انتخاب شدن بازیکنان در یک کار گروه دشوار است ولی در حال حاضر برخی بازیکنان تیم ملی ایران لرستانی هستند.
وی با تقدیر از اقدامات و حمایت های استاندار لرستان از ورزش بانوان گفت: استان لرستان در ورزش بانوان جهش خوبی در نیمسال نخست امسال داشته و امید است در برنامه ششم توجه ویژه ای به بخش بانوان در این استان شود.
معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به کمبود منابع در حوزه ورزش بانوان اظهار کرد: باید به توریسم ورزشی توجه ویژه ای شود که برای این کار به دنبال طراحی فعالیت ورزشی بانوان هستیم.
وی با تاکید بر لزوم برگزاری رویدادهای ملی در لرستان افزود: با توجه به ظرفیت های استان لرستان می توان برخی از مسابقات آفرود و کوهپیمایی های ملی را در استان لرستان برگزار کرد.

** ظرفیت های ورزشی بانوان لرستان شناسایی و ساماندهی شوند
استاندار لرستان نیز در این دیدار با بیان اینکه در بحث ورزش بانوان استان کمی غفلت داشته ایم، گفت: برخی تیم های بانوان لرستان حامی ندارند که این موضوع نشان دهنده توجه کم مسئولان به ورزش حوزه بانوان در استان است.
هوشنگ بازوند افزود: مدیریت ورزشی لرستان باید این ظرفیت های ارزشمند استان را شناسایی و ساماندهی کند و مسئولان اطمینان داشته باشند که در این مسیر ما نیز آنها را تنها نخواهیم گذاشت.
وی با بیان اینکه همیشه می گوییم لرستان ثروتمند است متذکر شد که این ثروت تنها به معادن و صنایع استان منتهی نمی شود بلکه وجود همین ظرفیت های ورزشی در استان به نوعی بزرگترین اندوخته و ثروت به حساب می آید و باید از آن به درستی استفاده کرد.
بازوند گفت: هر ورزشکار در طول زندگی حرفه ای خود یک بهار دارد و هنر ما استفاده درست از این بهار است لذا باید به گونه ای عمل کنیم که در دوران نوجوانی این استعدادها شناسایی و پرورش داده شوند.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه بانوان نیازمند توجه ویژه هستیم، افزود: مدیریت ورزش استان نباید نگران فضای طایفه ای و هجمه های قومی باشد بلکه این کار باید به صورت جدی پیگیری شود.
وی یادآور شد: وقتی بانوان ورزشکار تلاش می کنند مشکلات خود را از طریق فضای مجازی به گوش ما در مجموعه استانداری برسانند یعنی که در حوزه ورزش استان گوش شنوایی پیدا نکرده اند و این موضوع خوشایندی برای ورزش پرظرفیت استان نیست.
استاندار لرستان سفر معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان به این استان را مایه دلگرمی مسئولان و دست اندرکاران ورزش بانوان استان دانست و اظهار امیدواری کرد با وحدت و عملکرد مثبت مسئولان از این پس شاهد ارتقای سطح کیفی و کمی ورزش بانوان در استان باشیم.
معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان روز پنجشنبه پس از ورود به لرستان از بخش های مختلف مجموعه ورزشی تختی خرم آباد بازدید کرد.
گفت و گو با بانوان ورزشکار از دیگر برنامه های سفر محمدیان به لرستان است.
7264/3210/3022
خبرنگار: محمد یاراحمدی * تنظیم کننده: بهزاد سلاح ورزی ** انتشاردهنده: احسان کردیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید