نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال:سالن مهم ترین نیاز تیم های ملی زنان استفاطمه کرم زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: حالا که فرصت برای حضور بسکتبال بانوان ایران در میادین بین المللی فراهم شده است، ما برنامه ریزی خوبی برای آماده کردن تیم های ملی زنان در رده های مختلف سنی داریم و اولین درخواست ما از فدراسیون و بخش های مختلف فعال در ورزش کشور دادن سالن برای تمرینات این تیم ها است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ما سه تیم ملی در رده بزرگسالان ، نوجوانان و سه به سه داریم و به زودی تیم دختران جوان نیز تشکیل می شود. اگر سالن مناسب برای سه روز هفته در اختیار داشته باشیم، تمام برنامه هایمان برای هر چهار گروه اجرایی خواهد شد.
این مدیر ورزشی زن گفت: به زودی در خصوص سالن و مربی خارجی برای هدایت تیم ملی و همراهی سایر تیم ها به عنوان مدیر فنی صحبت می کنم و امیدوارم بتوانیم این مشکلات را حل کنیم تا برنامه های آماده سازی تیم به خوبی پیش برود.
وی هدف بسکتبال زنان از جذب مربی خارجی را نه فقط هدایت و همراهی تیم های ملی عنوان کرد، بلکه افزود: هدف ما از جذب یک مربی خارجی ارتقاء سطح دانش مربیان داخلی و به روز شدن علم مربیان در سطح ملی است، تا آموزش بسکتبالیست ها در همه استان ها به صورت یکسان و به روز پیگیری شود.
کرم زاده در ادامه به رنکینگ 22 جهانی بسکتبال سه به سه زنان اشاره کرد و گفت: باید از هم اکنون به فکر آماده سازی تیم ملی کشورمان برای حضور در رقابت های جهانی این رشته باشیم و امیدوارم بتوانیم با یک برنامه ریزی خوب و منسجم جایگاه خوبی در آسیا بدست آوریم.
وی در خصوص دلایل کوتاه بودن اردوهای آماده سازی تیم ملی بزرگسالان و تیم دختران جوان گفت: متاسفانه امکان برگزاری اردوهای طولانی تر برای هیچ یک از رده های سنی وجود ندارد؛ زیرا بیشتر بازیکنان یا دانش آموز هستند یا دانشجو و در صورت طولانی تر شدن اردوها، به درس آنان لطمه وارد می شود.
کرم زاده همچنین گفت: خوشبختانه همه ملی پوشان و بیشتر بازیکنان تیم دختران نوجوان در تیم های باشگاهی شاغل هستند و تعداد محدودی که در لیگ بازی نمی کنند، به دلیل این است که استان هایشان تیمی در لیگ ندارد.
وی در پایان با اشاره به برگزاری نخستین همایش کانون مدیران ورزشی زن نیز گفت: در حوزه ورزش مدیران زن زیادی حضور دارند که قابلیت حضور در سطوح بالای مدیریت و حوزه های تصمیم گیری و تصمیم سازی را دارند. امیدوارم به زودی شاهد حضور زنان بیشتری در رده های مختلف مدیریتی از جمله مدیران کل استان و روسای فدراسیون های ورزشی باشیم .
برای اگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828 **1584
خبرنگار : خدیجه روزبهانی*انتشار:مریم مولوی َانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید