نفت طلائیه، سیاه جامگان و پیام نور سیرجان تیم های جدید لیگ برتر فوتسال بانوانشیرین نصیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: نفت طلائیه از سه روز پیش با گرفتن امتیاز تیم فوتسال زنان سایپا تهران به جای این تیم در لیگ برتر فصل جاری تیم داری می کند، همچنین تیم سیاه جامگان خراسان رضوی نیز به جای «می سپید رود رشت» و تیم پیام نور سیرجان به جای «بازرگانی امیر نوشهر» در رقابت های لیگ برتر حضور دارد.
رقابت لیگ برتر فوتسال بانوان ایران از 21 مهر ماه آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه امسال خلاف دو فصل گذشته، رقابت ها لیگ برتر فوتسال زنان به جای 14 تیم با 12 تیم برگزار می شود، گفت: در راستای ایجاد انگیزه برای تیم ها و بازیکنان، سازمان لیگ فوتسال اعلام کرده که سه تیم برتر این رقابت ها به مسابقات و تورنمنت های بین المللی اعزام خواهند شد.
نصیری در خصوص اینکه چه تمهیداتی برای جلوگیری از انصراف تیم ها در جریان برگزاری رقابت های لیگ اندیشده شده است؟ گفت: انصراف برخی تیم ها فقط معضل لیگ برتر زنان نیست و در لیگ برتر فوتسال مردان نیز شاهد مشکلات تیم های مس پارسیان و آذرخش بندرعباس به عنوان تیم های با سابقه در این لیگ هستیم. بنابراین با توجه به وضعیت حامیان مالی تیم های زنان، نمی تواند همه چیز را کاملا از قبل پیش بینی کرد.
مسئول برگزاری مسابقات فوتسال زنان گفت: در فصل جدید تلاش کردیم تا باشگاه های وابسته به ارگان های دولتی یا موسسات صاحب نام در لیگ شرکت داشته باشند و بیش از 90 درصد باشگاه های شرکت کننده در لیگ برتر سال جاری از ارگان های دولتی و موسسات معتبر کشور هستند.
نصیری گفت: هر 12 باشگاه شرکت کننده در رقابت های لیگ برتر علاوه بر ارایه مدارک بازیکنان و قراردادها، هزینه های خود را نیز پرداخت کرده اند.
وی تصریح کرد: برنامه ریزی های ما برای برگزاری رقابت های لیگ برتر به گونه ای است که ضمن برگزاری مسابقات به صورت منظم و حرفه ای، بیشتر همکاری را با برنامه های تیم ملی داشته باشیم.
این مسئول ادامه داد: مسابقات تا حد قابل توجهی با توجه به حضور تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت ماه فشرده شده است.
برنامه هفته نخست لیگ برتر فوتسال زنان به شرح زیر است :(همه دیدارها به صورت همزمان ساعت 11:00 صبح برگزار می شوند.)
* هفته نخست : جمعه – 21 مهرماه
– سایپا تهران- سیه جامگان خراسان رضوی / سالن شهربانو-تهران
– ملی حفاری اهواز-دانشگاه آزاد تهران /سالن پیامبر اعظم اهواز
– مس رفسنجان- شهرداری رشت / سالن دانشگاه پیام نور رفسنجان
– بانوان البرز زنجان- پالایش و نفت آبادان / سالن امام خمینی(ره) زنجان
– پیام نور سیرجان – پویندگان صنعت فچر شیراز / سالن گلگهر سیرجان
– دختران کویر کرمان- استقلال ساری / سالن شهرداری کرمان
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران وجهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828
خبرنگار : خدیجه روزبهانی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید