یونیورسیاد دانشجویی جهان/ امیدواری سرمربی ووشو به کسب نتایج درخشانحسین اوجاقی روز دوشنبه در آستانه اعزام تیم های ورزشی دانشجویان ایران به ابیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویی جهان در چین تایپه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با برگزاری رقابت های قهرمانی کشور ووشوکاران دانشجو از میان 300 ووشو کار هشت ووشو کار دختر و پسر در دو بخش تالو و ساندا انتخاب شدند تا در رقابت های ووشو دانشجویان جهان شرکت کنند.
وی ادامه داد: البته در طول برگزاری اردوها، قهرمانان این رشته که به لحاظ سنی شرایط لازم را داشته و دانشجو نیز بودند به اردوها اضافه شدند.
اوجاقی گفت: آخرین مرحله اردوی آماده سازی تیم ووشو دانشجویان فردا – سه شنبه – آغاز می شود و تا اعزام تیم ووشو دانشجویان به چین تایپه ادامه دارد.
این مربی گفت: تاکنون سه مرحله اردوی آماده سازی برای سانداکاران و تالوکاران زن و مرد برگزار شد و با حمایت فدراسیون ووشو شرایط خوبی برای آماده سازی تیم دانشجویان فراهم شد و ووشوکاران دانشجو در این اردوها توانستند در کنار تیم ملی ووشو که خود را برای مسابقات جهانی روسیه مهیا می کنند، تمرین و مبارزه کنند.
وی انجام چند دیدار تدارکاتی با تیم های داخلی را نیز در افزایش میزان آمادگی ووشوکاران بخش ساندا و تالو موثر دانست و اظهار امیدواری کرد تا ورزشکاران بتوانند نتیجه خوبی برای کشور کسب کرده و افتخاری دیگر در رشته ووشو بدست آورند.
معصومه قدیری سرمربی تیم تالو و ساندا دختران دانشجو نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از روند آماده سازی تیم ابراز رضایت کرد و گفت: یک سانداکار زن ایرانی در بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان شرکت می کند. این رقابت نخستین تجربه برون مرزی این نماینده ایران است.
وی ادامه داد: رقبای آسیایی از کشورهای ویتنام، فیلیپین و چین مهمترین رقیبان نمایندگان ایران دراین دوره از رقابت ها هستند و امیدوارم نمایندگان ایران بتوانند نتایج قابل قبولی بگیرند.
قدیری گفت: ووشو کاران از فردا تمرینات خود را تا زمان اعزام پیگیری می کنند.
به گفته این مربی، تیم ووشو دختران و پسران دانشجو 31 مرداد ماه راهی چین تایپه می شود و رقابت های این رشته از سوم شهریور ماه آغاز خواهد شد.
آرزو سلمی در وزن منهای 52 کیلوگرم، عرفان آهنگریان وزن منهای 60 کیلوگرم ، جعفر شیرزاد منهای 70 کیلوگرم و حمید رضا دلاوری در رشته ساندا، فاطمه حیدری، هانیه رجبی، امیر محمد رضایی و سید سامان احمدی در رشته تالو به بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان اعزام می شوند.
بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان با شرکت بیش از 12 هزار دانشجو از 131 کشور جهان ، 27 مرداد ماه در دهکده این بازی ها در کشور چین تایپه آغاز می شود.
کاروان ورزشی ایران با 62 ورزشکار در هشت رشته در این رقابت ها شرکت می کند. نخستین گروه کاروان ورزشی ایران دیشب – یکشنبه – راهی این کشور شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1545انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید